Zaznacz stronę
Dzięki aplikacji Swarmcheck Fundacja Optimum Pareto realizuje swoją misję tworzenia Cywilizacji Dialogu – zwiększania poziomu racjonalności dyskursu publicznego. Naszym celem jest dostarczenie powszechnie używanego narzędzia do podejmowania grupowych decyzji, które zasilane jest mądrością tłumu i sztuczną inteligencją, aby prosto i efektywnie łączyć, oceniać i ponownie wykorzystywać dobre argumenty z przeszłości, a eliminować błędne rozumowania.

 

Wierzymy, że dzięki naszym rozwiązaniom racjonalny dyskurs publiczny będzie prostszy, a nawet konieczny, dla organizacji chcących być konkurencyjnymi na rynku. Wiele dzisiejszych problemów nie wynika z tego, że ludzie są źli, ale popełniają katastrofalne błędy, dzięki Swarmcheck społeczeństwo nie będzie zmuszone popełniać ciągle tych samych błędów, a z najlepszych dyskusji skorzystamy wszyscy.

 

W przyszłości, chcemy rozwijać wpływ racjonalnych dyskusji na polityki publiczne i umowy społeczne od poziomu lokalnego do międzynarodowego. Będziemy rozwijać prace badawcze ułatwiające korzystanie z systemu przez każdego człowieka za pomocą takich funkcji jak inteligentne chatboty, które potrafią korzystać ze zgromadzonych wcześniej dyskusji, korzystanie głosowe i nowe formy jakościowej wizualizacji wiedzy. Dzięki systemom automatycznie katalogującym rozumowania, chcemy stworzyć największe na świecie repozytorium uporządkowanej argumentacji. 

 

W dalszej przyszłości system posłuży do lepszej komunikacji ludzi i maszyn poprzez możliwość wyjaśniania nie tylko decyzji ludzkich, ale także decyzji algorytmów w języku naturalnym (explainable AI). Ponieważ system zawierać będzie wiele spójnych dyskusji o charakterze etycznym, uważamy, że może to być ważny krok, do stworzenia etycznej sztucznej inteligencji, która będzie brać pod uwagę wiedzę o ludzkich wartościach wyrażoną w języku jakim posługujemy się na co dzień.